
Kolač sa višnjama🍒 i čokoladom🍫
Gosti u šokulako i brzoNeobičnopraznična trpezaSimfonija ukusaKolač sa višnjama🍒 je stara dobra poslastica. Kolaču sam dodala čokoladu sa punjenjem od višanja, odlično je ispao.
Savršena kombinacija.
Nešto ipak fali 🤗a to je da je jedna mera malo. Jednom sam pravila jednu meru, a svaki sledeći put duplu meru.
U šali komšinica mi je rekla: “Mnogo je dobar kolač, ali treba ceo nasad!” (To je ono kad baka “nasadi”koku da leži na jajima😁 da izlegne piliće) I tako kad rešim da pravim kolač, mora dupla mera, da ima i za goste, komšije, da nešto ostane i za sutradan…i ode nasad 🤣
Sastojci:
– 4 jaja
– 1 čaša šećera (mera je čaša od jogurta 180 ml)
– 1 čaša ulja
– 1 čaša jogurta
– 200 g brašna
– 1 kesica praška za pecivo
– 400 g očišćenih višanja
– 80 g čokolade (sa punjenjem od višanja)
– po želji šećer u prahu za posipanje
Priprema:
1. Umutiti jaja i šećer. Dodati jogurt i ulje. Kratko umutiti. Dodati brašno i prašak za pecivo. Kratko umutiti da se sjedine sastojci.
Višnje očistiti, a čokoladu iseći na komadiće. (Ja sam koristila milku sa punjenjem od višanja.) Smesu izliti u kalup predhodno podmašćen i pobrašnjen.
2, Peći oko 5 minuta na 200 C. Zatim izvaditi kolač rasporediti višnje i komadiće čokolade. Vratiti da se peče na 200 C još oko 20 minuta. Kolač ostaviti da se prohladi.
3. Seći na kocke po ukusu posipati šećerom u prahu i poslužiti.
Prijatno!
